X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری


کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان


نمایشگاه آثار هنرمندان و نویسندگان شرکت کننده در جایزه هانس کریستین اندرسن 2012 خردادماه در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپا می‌شود.

سحر ترهنده، عضو هیات مدیره شورای کتاب کودک و داور جایزه هانس کریستین اندرسن 2012 گفت: نمایشگاه برترین‌ها و فینالیست‌های جایزه هانس کریستین اندرسن 2012 که در دو بخش نویسندگی و تصویرگری شرکت کرده‌اند، 6 تا 10 خردادماه امسال درکانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آثارشان به نمایش درمی‌آید.
وی که از تصویرگران، منتقدان و پژوهشگران فعال ایرانی در زمینه کتاب کودک است، در ادامه گفت: از میان 27 نویسنده و 32 تصویرگری که از جهان در این جایزه شرکت کرده بودند، آقای بنی اسدی به عنوان تصویرگر فینالیست انتخاب شد که در ادامه این نمایشگاه نیز با تحلیل آثار این هنرمند از وی تقدیر شد.

در این نمایشگاه در بخش تصویرگری آثار راجر ملو از برزیل، خاویر زابالا از اسپانیا، جان دنینک هام از انگلستان، محمدعلی بنی اسدی از ایران به عنوان فینالیست و همچنین اثری از پیتر سیس از جمهوری چک به عنوان برنده جایزه برتر تصویرگری جایزه اندرسن 2012 به نمایش گذاشته شد.

در بخش نویسندگی نیز از پل فلیشمن از آمریکا، بارت مویرت از بلژیک، جان کلود مورلوات از فرانسه و بیانکا پیتزونو از ایتالیا به عنوان فینالیست و ماریا ترزا آندرو اتو از آرژانتین به عنوان برنده جایزه بخش نویسندگی آثارشان به نمایش گذاشته شد.

ترهنده با اشاره به حضور محمدعلی بنی اسدی در نمایشگاه روز گذشته گفت: در ادامه نمایشگاه بهرام کلهرنیا، کیانوش غریب‌پورو زهره قائمی آثار آقای اسدی را مورد تحلیل و بررسی قرار دادند. 


منبع خبر : ایلنا