X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران با گرامیداشت درویش عبدالمجید طالقانی برگزار می شود.

محمد حسین شفیعی‌ها؛ دبیر دومین دوسالانه خوشنویسی گفت: دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران به نام و با گرامیداشت زنده یاد درویش عبدالمجید طالقانی؛ هنرمند شاخص و تاثیرگذار خوشنویسی برگزار می شود.

شفیعی ها ادامه داد: در این دوسالانه آثاری از درویش عبدالمجید طالقانی به نمایش گذاشته می شود و همایشی درباره زندگی و آثار این هنرمند نیز برگزار خواهد شد. تاکنون 700 اثر از 545 هنرمند به بخش مسابقه و بخش نمایشگاه دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران رسیده است.

وی افزود: در بخش مسابقه 260 اثر نستعلیق، 95 اثر شکسته نستعلیق ، 33 اثر نسخ و 32 اثر ثلث است و در بخش نمایشگاهی (غیر رقابتی ) 162 اثر نستعلیق، 58 اثر شکسته نستعلیق، 34 اثر نقاشی خط، 9 اثر نسخ و 8 اثر ثلث به دبیرخانه دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی رسیده است.

دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری انجمن خوشنویسان ایران، موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و موسسه فرهنگی اکو در بخش های مسابقه و نمایشگاه برگزار می شود.

مهلت ارسال آثار به بخش نمایشگاهی دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران تا پایان فروردین ماه جاری است و هنرمندان می توانند آثار خود را برای این دوسالانه ارسال کنند و یا به سایت www.bici.ir مراجعه کنند.

منبع خبر : www.bici.ir