X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

عصر یکشنبه 18 دی 90 ، آثار جمعی از بزرگان سه نسل نقاشی خط ایران در قالب یک نمایشگاه پژوهشی در گالری پردیس ملت به تماشا افتتاح شد. 

فرناز محمدی‌ مدیر گالری پردیس ملت به خبرگزاری هنر گفت: عنوان این نمایشگاه بازخوانی خط و عناصر نوشتاری در هنر نوگرای ایران است که در آن آثار ۳۰ هنرمند برجسته این عرصه ارائه می شود که بسیاری از آنها برای نخستین بار به روی دیوار گالری رفته اند. 

محمدی افزود: همان طور که از نام این نمایشگاه پیداست، این نمایشگاه رویداد متفاوتی در زمینه نقاشی خط خواهد بود و تلاش می کنیم با برپایی جلسات نقد و بررسی، مبانی این گونه هنری و تهدید و فرصت های پیش روی آن را با حضور نخبگان و بزرگان هنر واکاوی کنیم و یک فرصت مطالعاتی مناسب برای محققین و رسانه ها برای بازشناسی این هنر مدرنیستی فراهم آوریم.
این نمایشگاه که تا ۲۵ بهمن ماه دایر خواهد بود شامل آثاری از محمد احصایی، نصرالله افجه ای،فریدون امیدی، ابراهیم الفت،قربانعلی اجلی ،جواد بختیاری،فرامرز پیل آرام ، صادق تبریزی،امیر صادق تهرانی ،صداقت جباری،منصوره حسینی ، بهرام حنفی،پروین حیدری نسب ،هادی روشن ضمیر،حمید رحیمی نژاد، جلیل رسولی،حسین زنده رودی ،علیرضا سعادتمند،علی شیرازی ، عین الدین صادق زاده،مهدی فلاح،گلناز فتحی،علیرضا کرمی ،اسدالله کیانی،یدالله کابلی ،حسین کاشیان،احمد محمد پور،رضا مافی،عنایت الله نظری نوری،کیارش یعقوبی است.
گالری پردیس ملت درخیابان ولیعصر،ابتدای نیایش ، پردیس ،سینما گالری ملت خیابان ولیعصر ،ابتدای نیایش ،پردیس سینما گالری ملت واقع است؛ علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۱ از این آثار دیدن کنند.